Produkte > ELCO SRL > SSR170H-30600AS
SSR170H-30600AS
SSR170H-30600AS ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays
Description: Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 30A; 48÷600VAC; SSR170H
Mounting: for DIN rail mounting
Manufacturer series: SSR170H
Related items: ELC40; ELC40-S; ELCT40-S
Type of relay: solid state
Operating temperature: -40...80°C
Body dimensions: 110.5x17.8x152.5mm
Max. operating current: 30A