Produkte > ELCO SRL > SSR170H-40600AS
SSR170H-40600AS
SSR170H-40600AS ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays
Description: Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 40A; 48÷600VAC; SSR170H
Type of relay: solid state
Operating temperature: -40...80°C
Body dimensions: 110.5x45x139mm
Control voltage: 4...32V DC
Switched voltage: 48...600V AC
Max. operating current: 40A