Produkte > ELCO SRL > SSR170H-40600CS
SSR170H-40600CS ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays
Description: Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 40A; 48÷600VAC; SSR170H
Type of relay: solid state
Operating temperature: -40...80°C
Body dimensions: 110.5x45x139mm
Control voltage: 90...280V AC
Switched voltage: 48...600V AC
Max. operating current: 40A