Produkte > ELCO SRL > SSR19-100660CSN
SSR19-100660CSN ELCO SRL
SSR19-80-100-125_series_IT_EN.pdf
Hersteller: ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays
Description: Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 100A; 24÷660VAC; SSR19
Operating temperature: -30...80°C
Body dimensions: 45.4x58.5x29.4mm
Control voltage: 90...280V AC
Switched voltage: 24...660V AC
Relay variant: 1-phase
Max. operating current: 100A
Switching method: zero voltage switching
Indication: LED
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSR19-100660CSN ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays, Description: Relay: solid state; Ucntrl: 90÷280VAC; 100A; 24÷660VAC; SSR19, Operating temperature: -30...80°C, Body dimensions: 45.4x58.5x29.4mm, Control voltage: 90...280V AC, Switched voltage: 24...660V AC, Relay variant: 1-phase, Max. operating current: 100A, Switching method: zero voltage switching, Indication: LED, Caution!: Maximal load current with use of suitable heatsink, Electrical connection: screw terminals, Type of relay: solid state, Manufacturer series: SSR19.