Produkte > ELCO SRL > SSR19-125240ASN
SSR19-125240ASN ELCO SRL
SSR19-80-100-125_series_IT_EN.pdf
Hersteller: ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays
Description: Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 125A; 24÷280VAC; SSR19
Switching method: zero voltage switching
Indication: LED
Type of relay: solid state
Operating temperature: -30...80°C
Body dimensions: 45.4x58.5x29.4mm
Control voltage: 3...32V DC
Switched voltage: 24...280V AC
Max. operating current: 125A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSR19-125240ASN ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays, Description: Relay: solid state; Ucntrl: 3÷32VDC; 125A; 24÷280VAC; SSR19, Switching method: zero voltage switching, Indication: LED, Caution!: Maximal load current with use of suitable heatsink, Electrical connection: screw terminals, Type of relay: solid state, Operating temperature: -30...80°C, Body dimensions: 45.4x58.5x29.4mm, Control voltage: 3...32V DC, Switched voltage: 24...280V AC, Max. operating current: 125A, Relay variant: 1-phase, Manufacturer series: SSR19.