Produkte > ELCO SRL > SSR19-40660AS
SSR19-40660AS
SSR19-40660AS ELCO SRL
SSR19_series_IT_EN.pdf
Hersteller: ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays
Description: Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 40A; 48÷660VAC; SSR19; 1-phase
Type of relay: solid state
Operating temperature: -30...80°C
Body dimensions: 47.5x58.3x33.5mm
Max. operating current: 40A
Control voltage: 4...32V DC
Switched voltage: 48...660V AC
Relay variant: 1-phase
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SSR19-40660AS ELCO SRL
Category: One Phase Solid State Relays, Description: Relay: solid state; Ucntrl: 4÷32VDC; 40A; 48÷660VAC; SSR19; 1-phase, Manufacturer series: SSR19, Switching method: zero voltage switching, Caution!: Maximal load current with use of suitable heatsink, Electrical connection: screw terminals, Type of relay: solid state, Operating temperature: -30...80°C, Body dimensions: 47.5x58.3x33.5mm, Max. operating current: 40A, Control voltage: 4...32V DC, Switched voltage: 48...660V AC, Relay variant: 1-phase.