Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SST-12-W35H-A120-D5351
SST-12-W35H-A120-D5351 Luminus Devices Inc.
Luminus_SST-12-WxH_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED WARM WHITE 3500K 1414
Color: White, Warm
Size / Dimension: 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.7V
Current - Test: 350mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 1.5A
Supplier Device Package: 1414
Lumens/Watt @ Current - Test: 117 lm/W
Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm)
CCT (K): 3500K
CRI (Color Rendering Index): 95
Flux @ 85°C, Current - Test: 111lm (107lm ~ 114lm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SST-12-W35H-A120-D5351 Luminus Devices Inc.
Description: LED WARM WHITE 3500K 1414, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1414 (3535 Metric), Color: White, Warm, Size / Dimension: 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.7V, Current - Test: 350mA, Viewing Angle: 120°, Current - Max: 1.5A, Supplier Device Package: 1414, Lumens/Watt @ Current - Test: 117 lm/W, Height - Seated (Max): 0.083" (2.10mm), CCT (K): 3500K, CRI (Color Rendering Index): 95, Flux @ 85°C, Current - Test: 111lm (107lm ~ 114lm).