Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SST-20-W27H-A120-J3271
SST-20-W27H-A120-J3271 Luminus Devices Inc.
Luminus_SST-20-WxH_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED SST-20-WXH WM WHT 2700K 1414
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1414 (3535 Metric)
Color: White, Warm
Size / Dimension: 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.71V
Current - Test: 350mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 2A
Supplier Device Package: 1414
Lumens/Watt @ Current - Test: 110 lm/W
Height - Seated (Max): 0.083" (2.11mm)
CCT (K): 2700K
CRI (Color Rendering Index): 95
Flux @ 85°C, Current - Test: 104lm (100lm ~ 107lm)