Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SST-20-W35H-A120-J5351
SST-20-W35H-A120-J5351 Luminus Devices Inc.
Luminus_SST-20-WxH_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED SST-20-WXH WM WHT 3500K 1414
Color: White, Warm
Size / Dimension: 0.136" L x 0.136" W (3.45mm x 3.45mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.71V
Current - Test: 350mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 2A
Supplier Device Package: 1414
Lumens/Watt @ Current - Test: 124 lm/W
Height - Seated (Max): 0.083" (2.11mm)
CCT (K): 3500K
CRI (Color Rendering Index): 95
Flux @ 85°C, Current - Test: 118lm (114lm ~ 122lm)