Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SST-40-WCS-F50-N2700
SST-40-WCS-F50-N2700
SST-40-WCS-F50-N2700 Luminus Devices Inc.
Luminus_SST-40-W_Datasheet.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED SST-40-W COOL WHT 7000K SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2020 (5050 Metric)
Color: White, Cool
Size / Dimension: 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.75V
Current - Test: 700mA
Viewing Angle: 120°
Current - Max: 5A
Supplier Device Package: SMD
Lumens/Watt @ Current - Test: 161 lm/W
Height - Seated (Max): 0.113" (2.86mm)
CCT (K): 7000K
CRI (Color Rendering Index): 70 (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test: 310lm (Typ)
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SST-40-WCS-F50-N2700 Luminus Devices Inc.
Description: LED SST-40-W COOL WHT 7000K SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2020 (5050 Metric), Color: White, Cool, Size / Dimension: 0.195" L x 0.195" W (4.95mm x 4.95mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 2.75V, Current - Test: 700mA, Viewing Angle: 120°, Current - Max: 5A, Supplier Device Package: SMD, Lumens/Watt @ Current - Test: 161 lm/W, Height - Seated (Max): 0.113" (2.86mm), CCT (K): 7000K, CRI (Color Rendering Index): 70 (Typ), Flux @ 85°C, Current - Test: 310lm (Typ), Part Status: Active.