Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SST-90-G-F11-JG200
SST-90-G-F11-JG200
SST-90-G-F11-JG200 Luminus Devices Inc.
SST-90.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: BIG CHIP LED HB MODULE GREEN
Packaging: Tray
Color: Green
Wavelength: 537nm
Size / Dimension: 11.00mm L x 10.00mm W
Type: Chip On Board (COB)
Configuration: Square
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V
Height: 5.40mm
Current - Test: 3.15A
Viewing Angle: 100°
Lens Type: Domed
Current - Max: 27A
Lumens/Watt @ Current - Test: 80 lm/W
CRI (Color Rendering Index): 70
Light Emitting Surface (LES): 8.00mm Dia
Temperature - Test: 25°C
Luminous Flux @ Current/Temperature: 855lm (Typ)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details SST-90-G-F11-JG200 Luminus Devices Inc.
Description: BIG CHIP LED HB MODULE GREEN, Packaging: Tray, Color: Green, Wavelength: 537nm, Size / Dimension: 11.00mm L x 10.00mm W, Type: Chip On Board (COB), Configuration: Square, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.4V, Height: 5.40mm, Current - Test: 3.15A, Viewing Angle: 100°, Lens Type: Domed, Current - Max: 27A, Lumens/Watt @ Current - Test: 80 lm/W, CRI (Color Rendering Index): 70, Light Emitting Surface (LES): 8.00mm Dia, Temperature - Test: 25°C, Luminous Flux @ Current/Temperature: 855lm (Typ), Part Status: Obsolete.