Produkte > LUMINUS DEVICES INC. > SST-90-W65S-F11-N2100
SST-90-W65S-F11-N2100
SST-90-W65S-F11-N2100 Luminus Devices Inc.
SST-90.pdf
Hersteller: Luminus Devices Inc.
Description: LED SST-90 COOL WHT 6500K 70CRI
Packaging: Tray
Color: White, Cool
Size / Dimension: 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.25V
Current - Test: 3.15A
Viewing Angle: 100°
Current - Max: 9A
Lumens/Watt @ Current - Test: 90 lm/W
Height - Seated (Max): 0.067" (1.71mm)
CCT (K): 6500K
CRI (Color Rendering Index): 70
Flux @ 25°C, Current - Test: 925lm (900lm ~ 950lm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details SST-90-W65S-F11-N2100 Luminus Devices Inc.
Description: LED SST-90 COOL WHT 6500K 70CRI, Packaging: Tray, Color: White, Cool, Size / Dimension: 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 3.25V, Current - Test: 3.15A, Viewing Angle: 100°, Current - Max: 9A, Lumens/Watt @ Current - Test: 90 lm/W, Height - Seated (Max): 0.067" (1.71mm), CCT (K): 6500K, CRI (Color Rendering Index): 70, Flux @ 25°C, Current - Test: 925lm (900lm ~ 950lm), Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote SST-90-W65S-F11-N2100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SST-90-W65S-F11-N2100 SST-90-W65S-F11-N2100 Hersteller : Luminus Devices Luminus_SST-90-W_Datasheet-1666881.pdf High Power LEDs - White White 6500K 900 - 950lm @ 3.15A