ST1-L2-DC12V Panasonic Electric Works
ST_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.8 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 3040VA, 2000W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST1-L2-DC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.8 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 3040VA, 2000W.
Weitere Produktangebote ST1-L2-DC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST1-L2-DC12V ST1-L2-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices st-catalog-1075982.pdf General Purpose Relays 8A 12VDC 2COIL LATCH 1FORMB PCB