ST2-DC24V-F
ST2-DC24V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_st.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 8A 24VDC DPST NON-LATCHING PCB
auf Bestellung 680 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST2-DC24V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 3040VA, 2000W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST2-24V ST2-24V
Produktcode: 73236
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
st-dc24v-datasheet.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
ST2-DC24V-F ST2-DC24V-F Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_st.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 3040VA, 2000W
auf Bestellung 2239 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ST2-DC24V-F ST2-DC24V-F Hersteller : Panasonic mechengst.pdf Power Relay 24VDC 5DC/8AAC DPST-NO(31mm 14mm 11.3mm) THT
auf Bestellung 520 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
ST2-DC24V-F ST2-DC24V-F Hersteller : PANASONIC mech_eng_st.pdf?f_cd=300462 Description: PANASONIC - ST2-DC24V-F - Universelles Leistungsrelais, Baureihe ST, monostabil, DPST-NO, 24V DC, 8A
tariffCode: 85364190
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 8A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.4kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: ST Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 320 Stücke:
auf Bestellung 1 Stücke:
ST2-DC24V-F
Produktcode: 168276
st2-dc24v-f.pdf Relais
Relaistyp: Реле середньої потужності (5-20А)
Strom max: 8 A