ST2-L2-DC48V-F
ST2-L2-DC48V-F Panasonic Electric Works
mech_eng_st.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.7 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 8 A
Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 3040VA, 2000W
auf Bestellung 28 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST2-L2-DC48V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 48V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 4.7 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 8 A, Switching Voltage: 380VAC, 250VDC - Max, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 3040VA, 2000W.
Weitere Produktangebote ST2-L2-DC48V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST2-L2-DC48V-F ST2-L2-DC48V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_st.pdf General Purpose Relays 2 Form A 48VDC 2 coil Latching