ST301V360A062 Cornell Dubilier Knowles
ST.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 360V POLAR
Tolerance: -10%, +20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 55°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 310mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm)
Capacitance: 300 µF
Voltage - Rated: 360 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ST301V360A062 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 360V POLAR, Tolerance: -10%, +20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 55°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 310mOhm @ 120Hz, Height - Seated (Max): 2.559" (65.00mm), Capacitance: 300 µF, Voltage - Rated: 360 V.
Weitere Produktangebote ST301V360A062
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ST301V360A062 ST301V360A062 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE ST.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 300uF 360V