Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > STR40100LCT_T0_00001
STR40100LCT_T0_00001
STR40100LCT_T0_00001 Panjit International Inc.
STR40100LCT.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
auf Bestellung 1960 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details STR40100LCT_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Weitere Produktangebote STR40100LCT_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
STR40100LCT_T0_00001 STR40100LCT_T0_00001 Hersteller : Panjit STR40100LCT.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V ,Schottky,TO-220AB,40A