Produkte > VISHAY SILICONIX > SUM33N20-60P-E3
SUM33N20-60P-E3
SUM33N20-60P-E3 Vishay Siliconix
Hersteller: Vishay Siliconix
Description: MOSFET N-CH 200V 33A TO263
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 33A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 59mOhm @ 20A, 15V
Power Dissipation (Max): 3.12W (Ta), 156W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA
Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, 15V
Vgs (Max): ±25V
Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 113 nC @ 15 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2735 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SUM33N20-60P-E3 Vishay Siliconix
Description: MOSFET N-CH 200V 33A TO263, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 33A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 59mOhm @ 20A, 15V, Power Dissipation (Max): 3.12W (Ta), 156W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4.5V @ 250µA, Supplier Device Package: TO-263 (D2Pak), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, 15V, Vgs (Max): ±25V, Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 113 nC @ 15 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 2735 pF @ 25 V.