SVPS15-12Z TDK-Lambda Americas Inc
SV,SVP Series.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W
Power (Watts): 150W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Size / Dimension: 8.50" L x 4.75" W x 1.77" H (215.9mm x 120.6mm x 45.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, CSA, UR, VDE
Voltage - Output 1: 12V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 12.5 A
Packaging: Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SVPS15-12Z TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 12V 150W, Power (Watts): 150W, Features: Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 8.50" L x 4.75" W x 1.77" H (215.9mm x 120.6mm x 45.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 90 ~ 132 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: 0°C ~ 60°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, CSA, UR, VDE, Voltage - Output 1: 12V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 12.5 A, Packaging: Bulk.