Produkte > SANKEN > SWF240P-24-LC-R-T
SWF240P-24-LC-R-T Sanken
SWF050P-24-Sanken-datasheet-20681135.pdf
Hersteller: Sanken
Description: AC/DC CONVERTER 24V 240W
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 7.09" L x 3.31" W x 1.65" H (180.0mm x 84.0mm x 42.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Not For New Designs
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 10 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SWF240P-24-LC-R-T Sanken
Description: AC/DC CONVERTER 24V 240W, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 7.09" L x 3.31" W x 1.65" H (180.0mm x 84.0mm x 42.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C, Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Not For New Designs, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 10 A.