Produkte > SANKEN > SWF240P-36-LC-R-T
SWF240P-36-LC-R-T Sanken
Hersteller: Sanken
Description: AC/DC CONVERTER 36V 240W
Packaging: Bulk
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Size / Dimension: 8.35" L x 3.86" W x 2.32" H (212.0mm x 98.0mm x 59.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE
Efficiency: 92%
Voltage - Output 1: 36V
Part Status: Not For New Designs
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 6.7 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details SWF240P-36-LC-R-T Sanken
Description: AC/DC CONVERTER 36V 240W, Packaging: Bulk, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input, Size / Dimension: 8.35" L x 3.86" W x 2.32" H (212.0mm x 98.0mm x 59.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -10°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, Efficiency: 92%, Voltage - Output 1: 36V, Part Status: Not For New Designs, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 6.7 A.