Produkte > SANKEN > SWG150-05-R
SWG150-05-R Sanken
Hersteller: Sanken
Description: AC/DC CONVERTER 5V 150W
Power (Watts): 150W
Features: DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 7.20" L x 3.66" W x 1.34" H (183.0mm x 93.0mm x 34.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC
Type: Open Frame
Operating Temperature: -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Approval Agency: CE, cURus, DEMKO
Efficiency: 86%
Voltage - Output 1: 5V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 30 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SWG150-05-R Sanken
Description: AC/DC CONVERTER 5V 150W, Power (Watts): 150W, Features: DC Input Capable, PFC, Remote On/Off, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 7.20" L x 3.66" W x 1.34" H (183.0mm x 93.0mm x 34.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 264 VAC, Type: Open Frame, Operating Temperature: -10°C ~ 71°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Approval Agency: CE, cURus, DEMKO, Efficiency: 86%, Voltage - Output 1: 5V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 30 A.