Produkte > CUI INC. > SWI12-24-E-P6R
SWI12-24-E-P6R
SWI12-24-E-P6R CUI Inc.
swi12-e.pdf
Hersteller: CUI Inc.
Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Packaging: Box
Size / Dimension: 2.83" L x 1.34" W x 2.38" H (72.0mm x 34.0mm x 60.5mm)
Voltage - Output: 24V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 59" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Fixed Blade
Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC
Form: Wall Mount (Class II)
Efficiency: Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max): 500mA
Input Connector: CEE 7/16
Region Utilized: Europe
No Load Power Consumption: 75mW (Max)
Power (Watts): 12 W
Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Produktbewertung abgeben
Technische Details SWI12-24-E-P6R CUI Inc.
Description: AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W, Packaging: Box, Size / Dimension: 2.83" L x 1.34" W x 2.38" H (72.0mm x 34.0mm x 60.5mm), Voltage - Output: 24V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 59" (1.50m), Operating Temperature: 0°C ~ 40°C, Applications: ITE (Commercial), Input Type: Fixed Blade, Approval Agency: CB Scheme, EN, IEC, Form: Wall Mount (Class II), Efficiency: Level VI, CoC Tier 2, Current - Output (Max): 500mA, Input Connector: CEE 7/16, Region Utilized: Europe, No Load Power Consumption: 75mW (Max), Power (Watts): 12 W, Standard Number: 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3.
Weitere Produktangebote SWI12-24-E-P6R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SWI12-24-E-P6R SWI12-24-E-P6R Hersteller : CUI swi12-e-1313295.pdf Wall Mount AC Adapters 12W 24V 0.5A EU plug RA 2.5x5.5 Level VI