SXR121M010ST
SXR121M010ST Cornell Dubilier - CDE
SXR-9343.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 120uF 10Volt 105C
auf Bestellung 529 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SXR121M010ST Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 2.1Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 126 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 210 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote SXR121M010ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SXR121M010ST SXR121M010ST Hersteller : Cornell Dubilier Knowles SXR.pdf Description: CAP ALUM 120UF 20% 10V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.236" Dia (6.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.1Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.433" (11.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 126 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 210 mA @ 100 kHz