SXR121M063ST
SXR121M063ST Cornell Dubilier Knowles
SXR.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 880mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm)
Capacitance: 120 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 285.2 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 620 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details SXR121M063ST Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 880mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.787" (20.00mm), Capacitance: 120 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 285.2 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 620 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote SXR121M063ST
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SXR121M063ST SXR121M063ST Hersteller : Cornell Dubilier - CDE SXR-9343.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 120uF 63Volt 105C