T38058-25-0 Curtis Industries
Hersteller: Curtis Industries
Description: CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.375"
Packaging: Bulk
Features: Flange
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 20A
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.375" (9.53mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws with Captive Plate
Bottom Termination: Quick Connect (0.250")
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 25
Number of Wire Entries: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T38058-25-0 Curtis Industries
Description: CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.375", Packaging: Bulk, Features: Flange, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 20A, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.375" (9.53mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws with Captive Plate, Bottom Termination: Quick Connect (0.250"), Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 25, Number of Wire Entries: 25.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
T38058250 | Hersteller : Curtis Industries |
Description: CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.375"Features: Flange Packaging: Bulk Voltage Rating: 300V Current Rating (Amps): 20A Wire Gauge: 12-22 AWG Pitch: 0.375" (9.53mm) Number of Rows: 1 Terminal Block Type: Barrier Block Top Termination: Screws with Captive Plate Bottom Termination: Quick Connect (0.250") Barrier Type: 2 Wall (Dual) Number of Circuits: 25 Number of Wire Entries: 25 |