Produkte > CURTIS INDUSTRIES > T38268-20-0
T38268-20-0 Curtis Industries
Series-37000-38000-Terminal-Blocks.pdf
Hersteller: Curtis Industries
Description: CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"
Packaging: Bulk
Features: Flange
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 20A
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.375" (9.53mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws with Captive Plate
Bottom Termination: Wire Wrap, Insulated
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 20
Number of Wire Entries: 20
Produktbewertung abgeben
Technische Details T38268-20-0 Curtis Industries
Description: CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375", Packaging: Bulk, Features: Flange, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 20A, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.375" (9.53mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws with Captive Plate, Bottom Termination: Wire Wrap, Insulated, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 20, Number of Wire Entries: 20.