Produkte > CURTIS INDUSTRIES > T38430-11-0
T38430-11-0 Curtis Industries
Series-37000-38000-Terminal-Blocks.pdf
Hersteller: Curtis Industries
Description: CONN BARRIER STRP 11CIRC 0.375"
Packaging: Bulk
Features: Flange
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 20A
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.375" (9.53mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws
Bottom Termination: Quick Connect (0.110"), Insulated
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 11
Number of Wire Entries: 11
Produktbewertung abgeben
Technische Details T38430-11-0 Curtis Industries
Description: CONN BARRIER STRP 11CIRC 0.375", Packaging: Bulk, Features: Flange, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 20A, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.375" (9.53mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws, Bottom Termination: Quick Connect (0.110"), Insulated, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 11, Number of Wire Entries: 11.