T6W10NR-F
T6W10NR-F Cornell Dubilier Knowles
T.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 600VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: High Temperature
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.380" (35.05mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Paper, Metallized
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 3.190" (81.03mm)
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details T6W10NR-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 600VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: High Temperature, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis Mount, Requires Holder/Bracket, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.380" (35.05mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Paper, Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 3.190" (81.03mm), Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, Size / Dimension: 2.910" L x 1.910" W (73.91mm x 48.51mm).
Weitere Produktangebote T6W10NR-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
T6W10NR-F T6W10NR-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE T.pdf Film Capacitors 10uF 600Vdc