Produkte > CUI DEVICES > TB005-762-24BE
TB005-762-24BE CUI Devices
tb005-762.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 7.62
Packaging: Box
Features: Interlocking (Side)
Color: Blue
Mounting Type: Through Hole
Wire Gauge: 10-26 AWG
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Mating Orientation: Horizontal with Board
Positions Per Level: 24
Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp
Current: 30 A
Number of Levels: 1
Voltage: 300 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB005-762-24BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 7.62, Packaging: Box, Features: Interlocking (Side), Color: Blue, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 10-26 AWG, Pitch: 0.300" (7.62mm), Mating Orientation: Horizontal with Board, Positions Per Level: 24, Wire Termination: Screw - Rising Cage Clamp, Current: 30 A, Number of Levels: 1, Voltage: 300 V.