TB100-1300 Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-10-connectors.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: TERMINAL BLOCK
Packaging: Bulk
Features: Flange
Color: Black
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 30A
Wire Gauge: 14-22 AWG
Pitch: 0.374" (9.50mm)
Number of Rows: 2
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws
Bottom Termination: Closed
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 13
Number of Wire Entries: 26
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB100-1300 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: TERMINAL BLOCK, Packaging: Bulk, Features: Flange, Color: Black, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 30A, Wire Gauge: 14-22 AWG, Pitch: 0.374" (9.50mm), Number of Rows: 2, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws, Bottom Termination: Closed, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 13, Number of Wire Entries: 26.