TB100-30SP Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-10-connectors.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: CONN BARRIER STRP 30CIRC 0.375"
Features: Flange
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 30A
Wire Gauge: 14-22 AWG
Pitch: 0.375" (9.53mm)
Number of Rows: 2
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws with Captive Plate
Bottom Termination: Closed
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 30
Number of Wire Entries: 60
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB100-30SP Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: CONN BARRIER STRP 30CIRC 0.375", Features: Flange, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 30A, Wire Gauge: 14-22 AWG, Pitch: 0.375" (9.53mm), Number of Rows: 2, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws with Captive Plate, Bottom Termination: Closed, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 30, Number of Wire Entries: 60.