TB200HB-0600 Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-10-connectors.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: BARRIER BLOCK
Packaging: Bulk
Features: Flange
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 30A
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.437" (11.10mm)
Number of Rows: 2
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws
Bottom Termination: Closed
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Part Status: Active
Number of Circuits: 6
Number of Wire Entries: 12
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB200HB-0600 Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: BARRIER BLOCK, Packaging: Bulk, Features: Flange, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 30A, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.437" (11.10mm), Number of Rows: 2, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws, Bottom Termination: Closed, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Part Status: Active, Number of Circuits: 6, Number of Wire Entries: 12.