TB200HB-30B Eaton - Bussmann Electrical Division
bus-ele-cat-1007-flc-2018-sec-10-connectors.pdf
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: TERMINAL BLOCK
Features: Flange
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 30A
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.437" (11.10mm)
Number of Rows: 2
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws
Bottom Termination: Closed
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 30
Number of Wire Entries: 60
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TB200HB-30B Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: TERMINAL BLOCK, Features: Flange, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 30A, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.437" (11.10mm), Number of Rows: 2, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws, Bottom Termination: Closed, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 30, Number of Wire Entries: 60.