Produkte > CUI DEVICES > TBL009V-254-08GY-2GY
TBL009V-254-08GY-2GY
TBL009V-254-08GY-2GY CUI Devices
tbl009v-254.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 2.54,
Wire Gauge: 18-26 AWG
Pitch: 0.100" (2.54mm)
Mating Orientation: Vertical with Board
Positions Per Level: 8
Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp
Part Status: Active
Current: 5 A
Number of Levels: 1
Voltage: 150 V
auf Bestellung 195 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBL009V-254-08GY-2GY CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, 2.54,, Packaging: Tray, Features: Interlocking (Side), Push Button Actuated, Color: Gray, Mounting Type: Through Hole, Wire Gauge: 18-26 AWG, Pitch: 0.100" (2.54mm), Mating Orientation: Vertical with Board, Positions Per Level: 8, Wire Termination: Screwless - Push Button Clamp, Part Status: Active, Current: 5 A, Number of Levels: 1, Voltage: 150 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 634 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TBL009V-254-08GY-2GY Hersteller : Same Sky tbl009v-254.pdf Category: PCB terminal blocks
Description: Connector: PCB terminal block; 6A; 160V; PIN: 8; straight; 2.54mm
Lever colour: grey
Type of connector: PCB terminal block
Contacts pitch: 2.54mm
Current rating: 6A
Number of pins: 8
Wire size: 26AWG...18AWG
Rated voltage: 0.16kV