Produkte > CUI DEVICES > TBP01P1W-508-10BE
TBP01P1W-508-10BE
TBP01P1W-508-10BE CUI Devices
tbp01p1w-508.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, W SCR
Features: Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Packaging: Bag
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 10
Pitch: 0.200" (5.08mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp
Current - IEC: 20A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm²
Positions Per Level: 10
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Current - UL: 16 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
auf Bestellung 351 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP01P1W-508-10BE CUI Devices
Description: TERMINAL BLOCK, PLUGGABLE, W SCR, Features: Mating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side), Packaging: Bag, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 10, Pitch: 0.200" (5.08mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw - Rising Cage Clamp, Current - IEC: 20A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 2.5mm², Positions Per Level: 10, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Current - UL: 16 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.