Produkte > CUI DEVICES > TBP03P2-350-12BEGY
TBP03P2-350-12BEGY
TBP03P2-350-12BEGY CUI Devices
tbp03p2-350.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, VERTICAL,
Packaging: Box
Features: Push Button Actuated
Color: Blue
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 12
Pitch: 0.138" (3.50mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring
Current - IEC: 8A
Number of Levels: 1
Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm²
Positions Per Level: 12
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 8 A
Voltage - IEC: 320 V
Voltage - UL: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP03P2-350-12BEGY CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, VERTICAL,, Packaging: Box, Features: Push Button Actuated, Color: Blue, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 12, Pitch: 0.138" (3.50mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screwless - Leg Spring, Push-In Spring, Current - IEC: 8A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 16-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.2-1.5mm², Positions Per Level: 12, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 8 A, Voltage - IEC: 320 V, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote TBP03P2-350-12BEGY
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP03P2-350-12BEGY TBP03P2-350-12BEGY Hersteller : Same Sky tbp03p2-350.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Vertical, 3.5 Pitch, 24 16 (AWG), Terminal Block
Produkt ist nicht verfügbar
TBP03P2-350-12BEGY Hersteller : Same Sky tbp03p2-350.pdf Category: Pluggable terminal blocks
Description: Connector: pluggable terminal block; plug; female; 8A; 320V; 3.5mm
Type of connector: pluggable terminal block
Connector: plug
Kind of connector: female
Current rating: 8A
Rated voltage: 0.32kV
Number of pins: 12
Spatial orientation: straight
Electrical mounting: spring clamp
Wire size: 24AWG...16AWG
Body colour: blue
Contacts pitch: 3.5mm