Produkte > CUI DEVICES > TBP04R1-500-08GR
TBP04R1-500-08GR
TBP04R1-500-08GR CUI Devices
tbp04r1-500.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
Packaging: Box
Color: Green
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 8
Pitch: 0.197" (5.00mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 10A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 8
Part Status: Active
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 400 V
Voltage - UL: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP04R1-500-08GR CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL, Packaging: Box, Color: Green, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 8, Pitch: 0.197" (5.00mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (2 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 8, Header Orientation: 90°, Right Angle, Contact Mating Finish: Tin, Part Status: Active, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 400 V, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote TBP04R1-500-08GR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP04R1-500-08GR TBP04R1-500-08GR Hersteller : CUI Devices tbp04r1_500-2853931.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Horizontal, 5.0 Pitch, Terminal Block
Produkt ist nicht verfügbar
TBP04R1-500-08GR TBP04R1-500-08GR Hersteller : Same Sky tbp04r1_500-3507062.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Horizontal, 5.0 Pitch, Terminal Block