Produkte > CUI DEVICES > TBP04R2-500-02GR
TBP04R2-500-02GR
TBP04R2-500-02GR CUI Devices
tbp04r2-500.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL
Packaging: Box
Color: Green
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 2
Pitch: 0.197" (5.00mm)
Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Solder
Current - IEC: 10A
Number of Levels: 1
Positions Per Level: 2
Header Orientation: Vertical
Contact Mating Finish: Tin
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 400 V
Voltage - UL: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP04R2-500-02GR CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, RECEPTACL, Packaging: Box, Color: Green, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 2, Pitch: 0.197" (5.00mm), Type: Header, Male Pins, Shrouded (4 Side), Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Solder, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Positions Per Level: 2, Header Orientation: Vertical, Contact Mating Finish: Tin, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 400 V, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote TBP04R2-500-02GR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP04R2-500-02GR TBP04R2-500-02GR Hersteller : CUI Devices tbp04r2_500-2853962.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Receptacle, Vertical, 5.0 Pitch, Terminal Block