Produkte > CUI DEVICES > TBP05P1-762-03GR
TBP05P1-762-03GR
TBP05P1-762-03GR CUI Devices
tbp05p1-762.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, VERTICAL,
Features: Retention Latches (Non-Wire Side)
Packaging: Box
Color: Green
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 3
Pitch: 0.300" (7.62mm)
Type: Plug, Female Sockets
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: Screw
Current - IEC: 10A
Wire Gauge or Range - mm²: 0.5-2.5mm²
Positions Per Level: 3
Plug Wire Entry: 180°
Contact Mating Finish: Nickel
Current - UL: 15 A
Voltage - IEC: 1000 V
Voltage - UL: 300 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TBP05P1-762-03GR CUI Devices
Description: 2~24 POLES, PLUGGABLE, VERTICAL,, Features: Retention Latches (Non-Wire Side), Packaging: Box, Color: Green, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 3, Pitch: 0.300" (7.62mm), Type: Plug, Female Sockets, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: Screw, Current - IEC: 10A, Number of Levels: 1, Wire Gauge or Range - AWG: 12-28 AWG, Wire Gauge or Range - mm²: 0.5-2.5mm², Positions Per Level: 3, Plug Wire Entry: 180°, Contact Mating Finish: Nickel, Current - UL: 15 A, Voltage - IEC: 1000 V, Voltage - UL: 300 V.
Weitere Produktangebote TBP05P1-762-03GR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TBP05P1-762-03GR TBP05P1-762-03GR Hersteller : Same Sky tbp05p1_762-3507029.pdf Pluggable Terminal Blocks 2 24 Poles, Pluggable, Vertical, 7.62 Pitch, 28 12 (AWG), Terminal Block