TCDT1100G
TCDT1100G Vishay Semiconductors
tcdt1100.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductors
Transistor Output Optocouplers Phototransistor Out Single CTR > 40%
auf Bestellung 1298 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCDT1100G Vishay Semiconductors
Description: OPTOISOLATOR 5KV TRANS 6DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 6-DIP (0.400", 10.16mm), Output Type: Transistor, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 110°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 5000Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 40% @ 10mA, Vce Saturation (Max): 300mV, Supplier Device Package: 6-DIP, Voltage - Output (Max): 32V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 11µs, 7µs, Rise / Fall Time (Typ): 7µs, 6.7µs, Number of Channels: 1, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.
Weitere Produktangebote TCDT1100G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Tube
Package / Case: 6-DIP (0.400", 10.16mm)
Output Type: Transistor
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 110°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: DC
Current - Output / Channel: 50mA
Voltage - Isolation: 5000Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 40% @ 10mA
Vce Saturation (Max): 300mV
Supplier Device Package: 6-DIP
Voltage - Output (Max): 32V
Turn On / Turn Off Time (Typ): 11µs, 7µs
Rise / Fall Time (Typ): 7µs, 6.7µs
Number of Channels: 1
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA