TCET4600
TCET4600 Vishay Semiconductor Opto Division
tcet4600.pdf
Hersteller: Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16-DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Output Type: Transistor
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 100°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V
Input Type: AC, DC
Current - Output / Channel: 50mA
Voltage - Isolation: 5300Vrms
Current Transfer Ratio (Min): 20% @ 5mA
Vce Saturation (Max): 300mV
Current Transfer Ratio (Max): 300% @ 5mA
Supplier Device Package: 16-DIP
Voltage - Output (Max): 70V
Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs
Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs
Part Status: Active
Number of Channels: 4
Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCET4600 Vishay Semiconductor Opto Division
Description: OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16-DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 16-DIP (0.300", 7.62mm), Output Type: Transistor, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 100°C, Voltage - Forward (Vf) (Typ): 1.25V, Input Type: AC, DC, Current - Output / Channel: 50mA, Voltage - Isolation: 5300Vrms, Current Transfer Ratio (Min): 20% @ 5mA, Vce Saturation (Max): 300mV, Current Transfer Ratio (Max): 300% @ 5mA, Supplier Device Package: 16-DIP, Voltage - Output (Max): 70V, Turn On / Turn Off Time (Typ): 6µs, 5µs, Rise / Fall Time (Typ): 3µs, 4.7µs, Part Status: Active, Number of Channels: 4, Current - DC Forward (If) (Max): 60 mA.