TCG101T150J1L
TCG101T150J1L Cornell Dubilier Knowles
TCG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 150V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.750" Dia x 1.625" L (19.05mm x 41.28mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 696mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 150 V
Ripple Current @ Low Frequency: 748 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 867.68 mA @ 2.4 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCG101T150J1L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 150V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.750" Dia x 1.625" L (19.05mm x 41.28mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 696mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 150 V, Ripple Current @ Low Frequency: 748 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 867.68 mA @ 2.4 kHz.