TCG101T250L2C
TCG101T250L2C Cornell Dubilier Knowles
TCG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 250V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +50%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.875" Dia x 2.125" L (22.22mm x 53.98mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.23Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.039 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 2.4 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCG101T250L2C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 250V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +50%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.875" Dia x 2.125" L (22.22mm x 53.98mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.23Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.039 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 2.4 kHz.