TCG102U025N1C
TCG102U025N1C Cornell Dubilier Knowles
TCG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 25V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 1.000" Dia x 1.125" L (25.40mm x 28.58mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 216mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.352 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.54 A @ 2.4 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCG102U025N1C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 25V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 1.000" Dia x 1.125" L (25.40mm x 28.58mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 216mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.352 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.54 A @ 2.4 kHz.