TCG252U030N2L
TCG252U030N2L Cornell Dubilier Knowles
TCG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 30V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 1.000" Dia x 2.625" L (25.40mm x 66.68mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 78mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 30 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.005 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.43 A @ 2.4 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCG252U030N2L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 30V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 1.000" Dia x 2.625" L (25.40mm x 66.68mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 78mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 30 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.005 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.43 A @ 2.4 kHz.