TCG501U030J1C
TCG501U030J1C Cornell Dubilier Knowles
TCG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 500UF 30V AXIAL TH
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.750" Dia x 1.125" L (19.05mm x 28.58mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 369mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 500 µF
Voltage - Rated: 30 V
Ripple Current @ Low Frequency: 874 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 996.36 mA @ 2.4 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCG501U030J1C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 500UF 30V AXIAL TH, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.750" Dia x 1.125" L (19.05mm x 28.58mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 369mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 500 µF, Voltage - Rated: 30 V, Ripple Current @ Low Frequency: 874 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 996.36 mA @ 2.4 kHz.