TCG601U050L1G
TCG601U050L1G Cornell Dubilier Knowles
TCG.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 600UF 50V AXIAL TH
Tolerance: -10%, +75%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.875" Dia x 1.375" L (22.22mm x 34.93mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 215mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Capacitance: 600 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.363 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.55 A @ 2.4 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCG601U050L1G Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 600UF 50V AXIAL TH, Tolerance: -10%, +75%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.875" Dia x 1.375" L (22.22mm x 34.93mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 215mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Capacitance: 600 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.363 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.55 A @ 2.4 kHz.