TCX282U050N3L
TCX282U050N3L Cornell Dubilier Knowles
TCX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2800UF 50V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 1.000" Dia x 3.625" L (25.40mm x 92.08mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 2800 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.655 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 6.45 A @ 2.4 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCX282U050N3L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2800UF 50V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 1.000" Dia x 3.625" L (25.40mm x 92.08mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 35mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 2800 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.655 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 6.45 A @ 2.4 kHz.