TCX471U030J1C
TCX471U030J1C Cornell Dubilier Knowles
TCX.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 30V AXIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: -10%, +75%
Package / Case: Axial, Can
Size / Dimension: 0.750" Dia x 1.125" L (19.05mm x 28.58mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 214mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 30 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.149 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.31 A @ 2.4 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TCX471U030J1C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 30V AXIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: -10%, +75%, Package / Case: Axial, Can, Size / Dimension: 0.750" Dia x 1.125" L (19.05mm x 28.58mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 214mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 30 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.149 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.31 A @ 2.4 kHz.